Maistas mūsų smegenims


2023-08-30

Rugpjūčio pabaiga daugeliui iš mūsų asocijuojasi su pasiruošimu naujam mokslo ar darbų sezonui. Prieš grįžtant iš atostogų į savo rutinas pravartu pagalvoti apie sveikatą, ypač apie tai, kaip padėti palaikyti mūsų pagrindinio kompiuterio – smegenų – gerą veiklą. Akivaizdu, kad augalinė mityba yra puikus pasirinkimas kiekvienam, mąstančiam apie gerą savijautą. Jei įtrauksite į savo racioną šiuos 10 produktų, jūs neabejotinai padėsite savo smegenims lengviau ir efektyviau įveikti naujus mokslo ir darbų metus.

  • Pomidoruose esantis antioksidantas likopenas ir vitaminas C apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, sukeliančių demenciją.
  • Riešutai ir sėklos yra puikus vitamino E šaltinis, kuris slopina uždegimus ir palaiko sveikas smegenų ląsteles. Graikiniuose riešutuose, čija ir linų sėklose yra gausu omega-3 riebalų rūgščių, taip reikalingų protinei veiklai. Moliūgo sėklos yra turtingos B grupės vitaminais, kurie atlieka svarbų vaidmenį smegenų sveikatai.
  • Avokadų gerbėjai, sukluskite! Šiuose vaisiuose esantys mononesotieji riebalai palaiko sveiką kraujotaką. O sveika kraujotaka reiškia sveikas smegenis. Avokaduose taip pat gausu vitamino K, C bei B grupės vitaminų, atsakingų už mūsų protinę veiklą.
  • Šilauogės ir mėlynės yra turtingos antioksidantais, kurie gerina organizmo kognityvines bei mokymosi funkcijas.
  • Pilno grūdo produktai, tokie kaip ryžiai ar makaronai, pamaitina mūsų smegenis skaidulomis, vitaminu E ir omega-3 riebalų rūgštimis.
  • Bananai turi daug B grupės vitaminų, kurie skatina gerą atmintį, ir magnio, prisidedančio prie smegenų nervinių ląstelių veiklos.
  • Šokolado mėgėjai apsidžiaugs išgirdę, kad valgant juodąjį šokoladą (žinoma, su saiku) galima pagerinti kognityvinius gebėjimus, susijusius su atmintimi ir mąstymu.
  • Ciberžolėje esanti aktyvioji medžiaga kurkuminas prisideda prie smegenų ląstelių augimo.
  • Apelsinai praturtina mūsų smegenis vitaminu C, kurio trūkumas gali būti susijęs su smegenų degeneracija.
  • Brokoliai yra puikus vitamino K šaltinis, kurį vartojant yra pagerinama žmogaus kognityvinė funkcija.

Nepamirškite, kad šie produktai nenudirbs visų darbų už jus, tačiau jie suteiks energijos ir reikalingų maistinių medžiagų visiems protiniams darbams atlikti.

Tekstą parengė Evelina Račkauskienė

Šaltiniai:

https://www.livekindly.com/17-of-the-best-vegan-foods-and-supplements-for-brain-health/

https://www.peta.org/students/student-life/vegan-brain-foods-finals/

Norite išbandyti augalinę mitybą ir gauti daug skanių augalinių receptų? Registruokitės į mūsų 22-jų dienų augalinių atradimų programą ir nemokamai gaukite kasdienių receptų ir svarbių patarimų!

kiti įrašai

Rodoma  [tcb_pagination_current_page]  iš [tcb_pagination_total_pages]