Kulinariniai nuotykiai vaikams – smagu ir sveika!


2024-03-08

Augalinių ingredientų – ypač daržovių – įtraukimas kartais tampa tėvų ir vaikų „kovų lauku“. Bet kuris žalias lapas ar spalvingas vaisius gali tapti įsivaizduojamu mažųjų „priešu“, o kiekvienas vaikų atsisakymas valgyti daržoves – tėvų galvos skausmu. Tačiau žaidime, kuriame vaikų mityba virsta savotišku maratonu tarp noro ir būtinybės, galima rasti sprendimą. 

Vaikų įtraukimas į maisto gamybos procesą gali būti nuostabi šeimos veikla, kurioje net mažiausi namų šefai gali atrasti skonio ir kūrybiškumo džiaugsmą! Šį iššūkį siūlome pasitikti drauge su trijų kūrybingų receptų rinkiniu, kuris ne tik paskatins mažuosius atverti širdis naujoms skonių patirtims, bet ir padės pažvelgti į augalinį maistą kaip į nuotykius žadančių atradimų „žemę“.

Šie receptai yra puikus būdas ne tik pamaitinti vaikus sveiku maistu, bet ir įtraukti juos į maisto gaminimo procesą, paverčiant tai smagia edukacine patirtimi. Nuo augalinės mitybos iki pieno produktų netoleravimo – čia rasite kažką kiekvienai šeimai.

 

Spalvingi daržovių suši vaikams

 

Suši gaminimas gali būti puiki pramoga ir kūrybinė veikla. Pasigaminkite spalvingus augalinius japoniškus suktinukus, naudodami avokadą, agurką, papriką ir keptą tofu. Leiskite vaikams patiems rinktis ingredientus ir ruošti savo suši.

Įsigykite specialų vaikams skirtą peilį (mokinimuisi pjaustyti) arba duokite jiems nepavojingą sviesto peilį, kuris tikrai susidoros su minkštais ingredientais, o vaikui, pjaustančiam daržoves pačiam, leis pasijusti tikru virtuvės šefu.

Reikės:

 • Nori lapų
 • Suši ryžių
 • Įvairių daržovių juostelių (pavyzdžiui, avokado, agurko, paprikos)
 • Kepto tofu (tiesiog iškepkite su mėgstamais prieskoniais)
 • Sojos padažo

Gaminimas:

 1. Išvirkite suši ryžius (pagal instrukcijas ant pakuotės). 
 2. Leiskite vaikui ant nori lapo uždėti ryžių sluoksnį, o ant viršaus – daržovių juosteles ir tofu.
 3. Sušio ritinį atsargiai susukite ir supjaustykite norimo storio gabalėliais.
 4. Leiskite vaikui patiekti suktinukus lėkštėse, įpilti sojos padažo į indelius ir ragaukite!

 

Vaikiški augaliniai picų pyragėliai

 

Kas gali atsispirti picai? Tik jau ne vaikai! Šis receptas leis mažiesiems patiems sukurti savo mini picas, panaudojant augalinį sūrį ir mėgstamiausias daržoves.

Reikės:

 • Picų tešlos
 • Pomidorų padažo
 • Augalinio sūrio
 • Mėgstamų daržovių (paprikos, pievagrybių, alyvuogių ar kitų) 

Gaminimas:

 1. Iškočiokite picų tešlą ir su formele ar puodeliu išpjaukite mažus ratelius. Leiskite viską daryti vaikams – likite tik virtuvės šefo „pagalbininko“ rolėje. 
 2. Ant ratelių užtepkite pomidorų padažą, užberkite augalinį sūrį ir gražiai išdėliokite daržoves.
 3. Kepkite orkaitėje, kol tešla taps auksinė, o sūris ištirps.

 

Magiški avižiniai keksiukai su uogomis

 

Šie sveiki keksiukai yra puikus pasirinkimas užkandžiui, pusryčiams ar desertui. Juos lengvai pagaminti gali ir patys mažiausi virtuvės padėjėjai.

Reikės:

 • Avižinių dribsnių
 • Bananų
 • Uogų (pavyzdžiui, mėlynių, aviečių)
 • Kepimo miltelių

Gaminimas:

 1. Sutrinkite bananus, sumaišykite juos su avižiniais dribsniais ir kepinimo milteliais. Leikite trinti vaikams – jiems juk patinka „naikinimo“ procesas!…
 2. Įmaišykite uogas.
 3. Tešlą supilkite į keksiukų formeles (leiskite vaikams padėti, keksiukų masę išskirstant šaukštu) ir kepkite orkaitėje apie 20-30 min. 

 

Ruošiant maistą su vaikais svarbu laikytis kelių taisyklių…

 

 • Leiskite vaikams dalyvauti visuose gaminimo etapuose – nuo ingredientų parinkimo bei paruošimo iki galutinio patiekalo puošimo.
 • Pasirinkite paprastus, bet įdomius receptus, kurie ne tik skatintų vaikų smalsumą, bet ir leistų jiems jausti pasididžiavimą savo sukurtu patiekalu.
 • Pabrėžkite maisto spalvas ir tekstūras, kad patiekalai būtų vizualiai patrauklūs.

 

Kiekvienas mažasis žmogus yra savita asmenybė su savo skonio pažinimo kelione. Nepamirškite, kad kartais reikia kantrybės ir laiko, kol vaikai atveria savo širdis ir lėkštes naujiems patiekalams. Ne mažiau svarbu yra ir tėvų pavyzdys – vaikai dažnai mėgsta kartoti suaugusiųjų elgesį, todėl dalintis sveikais ir skaniais patiekalais bei jų gamybos procesu gali tapti puikia šeimos tradicija. Taip pat nepamirškite, kad kiekvienas nepavykęs bandymas įtraukti daržoves į vaikų mitybą – tai dar viena galimybė ko nors išmokti ir augti kartu, ieškant tobulos harmonijos tarp sveikatos ir skonio.

 

Šaltiniai:

 

Straipsnį parengė Sandra Targonskytė

Norite išbandyti augalinę mitybą ir gauti daug skanių augalinių receptų? Registruokitės į mūsų 22-jų dienų augalinių atradimų programą ir nemokamai gaukite kasdienių receptų ir svarbių patarimų!

kiti įrašai

Rodoma  [tcb_pagination_current_page]  iš [tcb_pagination_total_pages]