Žvalgomės po „Maximą“: augalinio apsipirkimo gidas šiame prekybos tinkle


2024-01-18

Mūsų turimi duomenys rodo, kad prie augalinės mitybos pereinantys ar daugiau tokio maisto į savo mityba norintys įtraukti žmonės pirmiausia susiduria su tokiais klausimais, kaip „ką man valgyti?“ ar „kokius produktus ir kur jų įsigyti?“ Atsižvelgdami į šiuos vartotojams kylančius iššūkius, savo 22-jų dienų augalinių atradimų programą pradedame apsipirkimo temos diena. Joje daug kalbame apie tai, kaip formuoti savo spintelių turinį, nuo ko pradėti bandant surasti augalinius produktus parduotuvėse. 

Na, o šiandien, norime pasidalinti gidu, kokių produktų patogiai ir už gerą kainą galima įsigyti lietuviško prekybos tinklo „Maximos“ parduotuvėse. Norime išsklaidyti mitą, jog maitinimasis augaline mityba reikalauja nuolatinio lankymosi specializuotose maisto prekių parduotuvėse. Pačių įvairiausių, skanių ir mitybą praturtinančių augalinių produktų nesunkiai galima rasti net ir greta namų įsikūrusioje pamėgtoje „Maximos“ parduotuvėje.

 

„Maximos“ stiprybė renkantis mums įprastus produktus

Nors šis prekybos tinklas turi daug savo kokybe ir skoniu išsiskiriančių produktų, norisi pradėti nuo kai ko labai kasdieniško ir svarbaus formuojant savo augalinį spintelių turinį – bakalėjos skyriaus. Nuo kruopų ir ankštinių produktų įvairovės „Maximose“ net sukasi galva. Ragindami įtraukti daugiau augalinio maisto produktų į savo valgiaraštį visuomet kviečiame išmėginti dar nepažintus produktus. Neabejojame, kad daugumai žmonių viso „Maximos“ parduotuvėse siūlomo kruopų ir ankštinių asortimento išbandymas užtruktų savaičių savaites.

Nieko jau nenustebinsime avižų, grikių ir ryžių įvairove, bet ar žinojote, kad „Maxima“ gali pasiūlyti ir tokių produktų kaip bolivinės balandos, bulguras, perlinės kruopos, perlinis kuskusas, smulkusis kuskusas, kukurūzų kruopos (polenta), sorų kruopos bei įvairiausi kruopų mišiniai? Pavyzdžiui, „Buon Gusto“ sotusis kruopų mišinys, kartą pabandytas, tampa nepamainomu sriubų pasotintoju. 

Lygiai taip pat akys raibsta nuo ankštinių daržovių įvairovės, kurios, be abejo, augalinėje mityboje tampa svarbiu baltymų šaltiniu. „Maximos“ parduotuvėse turime galimybę ne tik rinktis iš plataus šios kategorijos prekių asortimento, bet ir pasinaudoti gerų kainų pasiūlymais, kurie taikomi klientų jau pamėgto prekybos tinklo privataus prekių ženklo „Well Done“ produktams. Puikus pavyzdys – raudonieji lęšiai, kurių kaina yra draugiška, o receptų galimybės beribės: nuo kario troškinio iki piemenėlių pyrago ar daržovių ir lęšių kepsnelių. Lęšių išskirtinumas kitų ankštinių atžvilgiu – jie išverda per mažiau negu 10 minučių! O jeigu palaikote pamirkytus per naktį, virti pakaks vos kelias minutes.

 

Veganiškos produktų alternatyvos

Įdomu, jog veganiškus produktus „Maximose“ klientai gali atrasti įprastose lentynose, prie kitų tos pačios kategorijos maisto prekių. Pavyzdžiui, veganišką tortą rasite prie visų tortų; veganišką jogurtą taip pat rasite prie jogurtų. Viena išimtis – mėsos pakaitalai. Parduotuvės atstovų teigimu, jie parduotuvėse nėra laikomi įprastame mėsos skyriuje, siekiant sumažinti nemalonią apsipirkimo patirtį augalinės mitybos principais besivadovaujantiems žmonėms. Kelia įspūdį, kad šis prekybos tinklas atsižvelgia ir į tokius aspektus. 

Beje, „Maximos“ parduotuvių lentynose veganiški produktai yra išskiriami specialiais karuliais „Tinka ir veganams“. Toks įvardijimas – nieko neįpareigojantis ir leidžiantis suprasti, kad tai produktai tinkantys visiems – ir gyvūninės kilmės maisto vartotojams, ir veganams. 

Akivaizdu, jog „Maximos“ komanda supranta, kad fleksitarinė mityba vis populiarėja ir net augaline mityba nesivadovaujantys žmonės vis dažniau nori išbandyti alternatyvas gyvūninės kilmės produktams. Kai augalinės alternatyvos randamos prie jiems įprastų produktų, nebereikia klaidžioti po parduotuvę ieškant specializuoto maisto prekių skyriaus, nes viskas tampa pasiekiama ranka.

Mūsų rekomandacijos būtinai atkreipti dėmesį ir išbandyti šiuos produktus:

 

Rečiau sutinkami produktai

Nors „Maximose“ išties gausu gyvūninės kilmės produktų alternatyvų, mūsų komanda turi ir kitų mėgstamiausių produktų, kurių kitur rasti nepavyksta, arba pavyksta retai. Pavyzdžiui, ar žinojote apie tokį Azijoje paplitusį produktą tempę? „Maxima“ – vienintelis prekybos tinklas, kuris siūlo įsigyti natūralaus skonio tempės. Tikrai ne kiekvienoje parduotuvėje galima rasti ir tarptautinėje virtuvėje mėgstamą naudoti duonvaisį, kurį nesunkiai rasite „Maximose“. 

 

Mūsų organizacijos renginiai ir piknikai jau retai praeina be alyvuogių apelsinų marinate, kurių galima rasti visose didesnėse „Maximose“. Skanų alyvuogių ir artišokų užkandį, beje, galite rasti ir kulinarijos skyriuje. Jame gausu ir kitų salotų, kurios puikiai tiks skubantiems augalinių produktų entuziastams.

Suprantame, jog pradedant savo kelionę augalinės mitybos link, gali kilti daug klausimų, šiek tiek pasimetimo ar baimių. Kadangi daugumai mūsų tokia mityba nėra įprasta, ją įsivaizduojame kaip egzotišką ir sunkiai prieinamą. Tačiau visoje Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, o jų siūlomas asortimentas – įvairus ir nesunkiai užpildantis mūsų spinteles augalinėmis gėrybėmis. Tai vienas draugiškiausių prekybos tinklų augaline mityba besivadovaujantiems žmonėms. Tikimės, kad net ir mažiausiose šio prekybos tinklo parduotuvėse atrasite tiek įdomesnių, tiek įprastesnių, bet gal dažnai primirštamų produktų, kurie padės nesunkiai įveikti su naujų įpročių formavimu susijusius iššūkius.

Norite išbandyti augalinę mitybą ir gauti daug skanių augalinių receptų? Registruokitės į mūsų 22-jų dienų augalinių atradimų programą ir nemokamai gaukite kasdienių receptų ir svarbių patarimų!

kiti įrašai

Rodoma  [tcb_pagination_current_page]  iš [tcb_pagination_total_pages]